‘Saga’ by Marek Rojewski

Urathion dera’tin’eragoth Cynath, pierworodny Ullara Cynatha,  prawowity książę ukrytej twierdzy Har Cynath. Przez pierwsze sześćdziesiąt dziewięć lat swojego życia, nikt prócz jego rodziców i starszej siostry nie znał tajemnicy jego narodzin, nikt nie wiedział, że chwilę po tym jak Urathion opuścił łono swojej matki, kolejny głos dołączył do jego płaczu – głos jego brata bliźniaka. To niezwykle rzadkie wśród elfów wydarzenie natychmiast zostało uznane, za sytuację z której można uzyskać liczne korzyści.

Od wielu stuleci, w związku z przepowiednią mówiącą, jakoby Wiedźmi Król miał zostać obalony przez księcia władającego czarną magią, praktykowanie magii przez mężczyzn jest zakazane w Naggaroth. Praktycznie wszyscy męscy adepci czarnoksięstwa są bezlitośnie eliminowani. Posiadanie swojego dubla, władającego magią otwierało przed przyszłym księciem szereg alternatyw, na które jego polityczni przeciwnicy nie będą przygotowani.

Szlachecka krew nie uchroniła Urathiona ani jego brata, przed kaprysami ich starszej siostry – Kymoril. Czarownica podobnie jak wszystkie inne adeptki z Ghrond – Wieży Przepowiedni była odpowiedzialna jedynie przed wyżej postawionymi czarodziejkami, oraz Wiedźmim Królem. Spędzała czas na udowadnianiu swym braciom ich niższości, delektując się ich bezradnością.

Ta niecodzienna sytuacja, doprowadziła do kolejnego nadzwyczajnego, jak na Naggaroth zjawiska – przyjaźni pomiędzy braćmi. Łączyła ich nienawiść do siostry, oraz tajemnica, która gdyby wyszła na jaw – zagroziła im obydwu. Z czasem bracia zaczęli rozumieć, że umiejętności które zdobywają osobno, razem stanowić będą świetne uzupełnienie.

Magiczne zdolności bliźniaka rosły w postępie geometrycznym, co zdawało się umykać uwadze jego siostry. Prawdopodobnie spowodowane było to jej głębokim przekonaniem o wyższości jej własnej płci. Jak niedługo miało się okazać – była to przyczyna jej zguby.

Urathion skoncentrował swoje wysiłki na pozyskaniu artefaktów niezbędnych do przeprowadzenia skomplikowanego rytuału transmutacji. Niedoceniająca swych braci siostra została wciągnięta w pułapkę, której rezultatem była jej trwała przemiana w chimerę. Bliźniak od tego dnia przyjął imię Chimerion – na pamiątkę dnia gdy bracia osiągneli słodką zemstę.

Zniknięcie Kymoril ściągnęło na głowę dziedziców Har Cynath przenikliwe spojrzenie Czarodziejek Ghrond. Pomimo licznych talentów jakimi dysponowali bracia, nie była to konfrontacja na którą byli gotowi. Nie odzyskali wolności i kontroli nad swym przeznaczeniem tylko po to, by ich głowy ozdobiły pałac Malekitha. Gromadząc w krótkim czasie możliwie największą ilość popleczników i środków, Urathion wyruszył na morze, by plądrować wybrzeża Ulthuanu, Lustrii i Starego Świata.